artykuły blogowe

wpisy na blogi

firmowe i osobiste

artykuły eksperckie

artykuły specjalistyczne

i naukowe

artykuły sponsorowane

advertoriale

i artykuły natywne

reportaże

podróżnicze, społeczne, popularnonaukowe

eseje

popularnonaukowe

literackie i publicystyczne

wywiady

online

wyjazdowe

teksty e-booków

teksty magazynów

i publikacji firmowych

informacje prasowe

notki prasowe

press release

teksty literackie

anegdoty, rozprawki

felietony i inne

obszary specjalizacji

Stale rosnący zespół redakcyjny o zróżnicowanych kompetencjach umożliwia nam tworzenie treści z obszaru nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, rolniczych i leśnych, medycznych, ekonomicznych i wybranych technicznych.

Dotychczasowe doświadczenie pozwoliło naszym redaktorom napisać ponad 10 000 różnego rodzaju tekstów z takich dziedzin, jak: usługi biznesowe, sprzedaż, reklama, marketing, zarządzanie, kultura, antropologia kulturowa, etnologia, sztuka, turystyka, krajoznawstwo, historia, lotnictwo, przyroda (fauna, flora), technologie (elektronika, aplikacje), zdrowie (wybrane dziedziny medycyny, żywienie, sport, psychologia), rozwój zawodowy i osobisty (hobby, doskonalenie), aranżacja wnętrz, architektura, budownictwo, motoryzacja, kosmetologia, pszczelarstwo, pedagogika, lifestyle, trendy, zjawiska społeczno-kulturowe, prawo (głównie odszkodowawcze), finanse, moda, uroda.

Tworzymy artykuły blogowe, artykuły sponsorowane (natywne, advertoriale), artykuły eksperckie, informacje prasowe (press release), a także eseje (popularnonaukowe, literackie, publicystyczne), reportaże (podróżnicze, społeczno-obyczajowe, popularnonaukowe), felietony, streszczenia, szkice oraz inne treści publicystyczne i literackie. Niezależnie od tego, na jaki temat piszemy, dostarczamy teksty wartościowe merytorycznie, wnikliwe, rzetelne, inspirujące do myślenia i zachęcające do rozmowy.

WSPÓŁPRACUJEMY Z

masz już pomysł na treści?

przekażemy go człowiekowi pióra, którego styl i kompetencje najlepiej wpisują się w Twoje cele i oczekiwania!

prosty proces

Bazując na ponad 10-letnim doświadczeniu redaktorsko-marketingowym, stworzyliśmy standardy jakościowe współpracy między firmami czy wydawcami a autorami, które wyznaczają nową drogę w dziedzinie content marketingu i dziennikarstwa na zlecenie.

Zapytanie

Prześlij nam wypełniony brief lub napisz do nas na adres redakcja@pressit.pl, by zapytać o możliwości współpracy.

Oferta

Przedstawiamy indywidualną ofertę wraz z cennikiem, szacowanym terminem realizacji, informacjami o warunkach współpracy.

Płatność

Po akceptacji oferty wystawiamy fakturę proforma. Prace rozpoczynamy po otrzymaniu wpłaty oraz informacji, wytycznych i/lub materiałów potrzebnych podczas pisania.

Research

Wykonujemy research (przegląd) materiałów źródłowych, wnikliwie analizujemy ich jakość merytoryczną i stosowalność. Sięgamy po publikacje popularne i/lub eksperckie: czasopisma, książki, dysertacje, raporty, wyniki badań, akty prawne, filmy, podcasty, webinary, artykuły prasowe i internetowe. W zależności od tematyki tekstu prosimy Ciebie/specjalistów z Twojej firmy o wypowiedzi eksperckie, niezbędne wyjaśnienia i sugestie merytoryczne.

Plan

Przygotowujemy plan tekstu. Zależnie od jego specyfiki oraz indywidualnych ustaleń przesyłamy go do zatwierdzenia.

Pisanie i weryfikacja wewnętrzna

Piszemy tekst. W zależności od jego rodzaju i tematyki posługujemy się stylem publicystyczno-dziennikarskim, popularnonaukowym, naukowym, artystycznym (literackim) bądź osobistym. W przypadku artykułów specjalistycznych, esejów popularnonaukowych i niektórych innych rodzajów treści zawarte w tekście tezy i cytaty opatrujemy przypisami bibliograficznymi (w systemie harwardzkim). Każdy artykuł piszemy zgodnie z najlepszymi praktykami content marketingu i etyki dziennikarskiej, tak by spełniał reguły prawdy, obiektywizmu, uczciwości, szacunku i tolerancji, pierwszeństwa dobra odbiorcy, oddzielenia informacji od komentarza, wolności i odpowiedzialności. Gotowy tekst przechodzi kontrolę wewnętrzną, a w przypadku jakichkolwiek uwag trafia z powrotem do autora, który nanosi stosowne poprawki.

Weryfikacja

Przekazujemy Ci gotowy tekst do wstępnej weryfikacji. W ciągu 5 dni roboczych informujesz nas o akceptacji tekstu lub zgłaszasz uwagi i propozycje zmian.

Poprawki

Uzgadniamy i nanosimy ewentualne poprawki. Przesyłamy tekst do ponownej weryfikacji i czekamy na akceptację.

Korekta

Poprawiony i ostatecznie zaakceptowany tekst przekazujemy korektorowi, który wykonuje profesjonalną redakcję i korektę, aby treść była w pełni poprawna językowo.

Gotowe

Przesyłamy gotowy tekst wraz z oświadczeniem o przekazaniu autorskich praw majątkowych i fakturą.

słowem: dajemy to, co najlepsze.

piszemy dla tych, którzy cenią dobre dziennikarstwo i chcą wykorzystać siłę słowa pisanego w rozmaitych projektach biznesowych i wydawniczych.

SPRAWDZENI REDAKTORZY

Zobaczysz kolosalną różnicę w jakości, którą zapewniamy przez skrupulatny dobór zespołu redakcyjnego.

DOSKONAŁA JAKOŚĆ

Otrzymasz teksty przygotowane na bazie dogłębnego researchu, poprawne językowo i merytorycznie.

UDANA WSPÓŁPRACA

Przekonasz się, że jesteśmy słowni – mamy proste, jasne zasady współpracy, których się trzymamy.

jakiego tekstu potrzebujesz?

Zapytaj o możliwości współpracy – to nic nie kosztuje!